5 najbrzydszych aut świata

5 najbrzydszych aut świata

Każdego roku na rynku motoryzacyjnym pojawia się co najmniej kilka nowych modeli aut. Jedne z nich są zachwycające, inne cóż po prostu brzydkie i nie do końca zrozumiałe. W niektórych przypadkach projektanci ponieśli kompletną porażkę. Oto 5 najbrzydszych aut jakie kiedykolwiek pojawiły się na światowym rynku motoryzacyjnym.

1. Suzuki Wagon R+ to idealny przykład, że efekt wizualny może zepsuć nawet bardzo dobrej jakości pod względem technicznym auto. Samochód po drogach porusza się od 1993 roku. Pomimo wypuszczenia na rynek kilku, zdaniem producentów ulepszonych pod względem wizualnym generacji samochód ten od samego początku stanowi wielką porażkę koncernu.

2. Nissan Micra to auto pokazujące, że można zepsuć nawet dość przyzwoity model, jeśli dość nieumiejętnie podejmuje się próbę poprawy dość dobrze funkcjonujących i zadowalających elementów. Największym błędem w tym modelu była poprawa nadwozia, jakiej projektanci podjęli się w 2002 roku. W pewnych elementach, takich jak przednie światła niestety Micra przypomina już tak bardzo znienawidzoną i brzydką Multiple.

3. Ford Edsel przez wielu określany jest jednym jedynym mianem ”potwór”. Fiat reklamował ten właśnie model jako niespotykany, oryginalny, zaskakujący. Cóż udało im się to w pewnym dość negatywnym sensie, gdyż auto nie zyskało sobie zbyt wielu zwolenników, nawet pomimo tego, że wówczas niezbyt wile było dostępnych aut na motoryzacyjnym rynku. Pojawienie się i sprzedaż tego auta należy do jednej z największych porażek w całej, bogatej dość historii Forda.

4. Klon SsangYong Musso to najbrzydsze i chyba najgorsze auto pochodzące z koreańskich koncernów. Auto od początku było jedną wielką porażką. Brzydkie i bardzo nie praktyczne nie zyskało sobie zbyt wielu zwolenników, gdyż na całym świecie sprzedano tylko kilkaset takich aut. Wypuszczenie go na rynek nie przysłużyło się zbyt pozytywnie całemu koncernowi.

5. Fiat Multipla po raz pierwszy swoją brzydotą zaszokował rynek w 1998 roku. Już od pierwszego spojrzenia samochód nie zdobywał sobie szczególnej sympatii, wręcz w wielu odbiorach budził lekką niechęć i zniesmaczenie. Nawet najwięksi specjaliści nie byli wstanie przekonać kupujących, aby spośród wszystkich innych wybrali te właśnie auto, dlatego też po drogach całego świata jeździ naprawdę niewiele egzemplarzy Multipli, a ich właściciele bardzo często mierzyć się muszą z pełnymi pobłażliwości i zadziwienia spojrzeniami. Auto wizualnie wygląda jak duże pudło złożone z dwóch, zupełnie do siebie nie pasujących aut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *