5 samochodów, w których nie chcielibyście być podczas wypadku

fiat

Wybranie samochodu jest niezwykle ważnym. Podczas tej czynności należny zwrócić uwagę na szereg cech, które są bardzo istotne. Nie rzadko, wiele z nich, zwyczajnie ratuje nam życie. Dzisiaj przedstawimy kilka samochodów, do których z pewnością nie chcielibyście wsiąść jeśli wiedzielibyście, że spotka Was w nich wypadek. Oto one:

– Łada Priora, rosyjska produkcja, produkowana od 2003 roku, oferowana w 3 wersjach. Podczas testu, w którym zostało symulowane zderzenie czołowe, Łada została całkowicie rozbita z przodu, jej drzwi także uległy przemieszczeniu,

– Brillance B6- chiński samochód, a dokładniej spory flagowy sedan pochodzący z tego kraju. Podczas tego samego testu, cały przód samochodu zostaje wgnieciony, łamie się dach samochodu, a także jego progi, a drzwi prawie całkowicie wypadają. Kierowca i pasażer ulegają znacznemu przemieszczeniu,

– Mitsubishi L300- typowy japoński van, w którym silnik znajduje się pod przednimi fotelami. Zaprojektowany został tak, aby ochronić ładunek nawet podczas kolizji, niestety… kosztem kierowcy i pasażera. Tak jak w poprzedniku, podczas testu zgniata się przód, łamie dach i progi, a drzwi ulegają znacznemu przemieszczeniu,

Fiat 126p

Polski_Fiat_126p

Tego samochodu nie trzeba nikomu przedstawiać. Kultowy “Maluch”, który nawet dzisiaj spotykany jest jeszcze na ulicach. Niestety, ale podczas testu nie spisał się on najlepiej. Po zderzeniu czołowym ze ścianą, kierowcy zrywa się pas, po czym przebija on głową przednią szybą.

Jiangling Landwind X6- chiński samochód, który podczas testu wypadł chyba najgorzej ze wszystkich. Jego kabina została aż w 50%ach zmiażdżona, co oznacza, że szansa na wyjście z wypadku w takim samochodzie jest niezbyt duża.

Nie wszystkie samochody jak widać, są bezpieczne, nawet jeśli na pierwszy rzut oka takie się wydają. Zanim więc zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek warto sprawdzić w sieci na ile bezpieczny jest ten pojazd i jakie szanse mamy na wyjście cało z wypadku jeśli to nim właśnie się rozbijemy.

Jest to niezwykle istotne ponieważ, jak zdajemy sobie wszyscy zapewne sprawę, wypadek może być spowodowany nie z naszej winy. Na to nie mamy wpływu, jedyne co nasz wtedy może uratować to, oprócz refleksu, który także się przydaje, właśnie samochód, który jest odporny na zderzenia i niezwykle bezpieczny w takich sytuacjach.

Przyda się także odrobina szczęścia, ale na to tym bardziej nie mamy wpływu. Pamiętajmy zatem, samochody kupujmy rozważnie, radźmy się przed zakupem zarówno fachowców spotkanych bezpośrednio jak i osób w sieci. Każda rada może okazać się na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *