“Co na pierwszą furę?” – 5 aut do 10k do 15 lat

Honda Civic szóstej generacji.

Odebraliśmy Prawo Jazdy.

Sukces.

Teraz pora na pierwszy samochód. A taki powinno się wybrać z rozsądkiem i pod okiem doświadczonego już kierowcy.

Musi to być bowiem pojazd, który przybliży nam swoją budowę, który nie będzie zbyt drogi, oraz taki, którego nie będzie nam szkoda jeśli w coś uderzymy.

A to niestety może się zdarzyć jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi kierowcami. Na co zatem warto się zdecydować?

Honda Civic szóstej generacji. Pierwszy samochód, na który warto się zdecydować. Ten model, będzie odpowiedni, bez względu na to na jaki silnik się zdecydujemy. Niskie pojemności, niosą za sobą niskie koszty OC, a ilość miejsca w środku samochodu, spokojnie pozwoli na zabranie najbliższych znajomych. Drugim wartym uwagi, jest nissan almera l16. Almera nie ma mocnych silników, co jest plusem bo przecież mamy się nią nauczyć jeździć.

Najlepszym będzie tutaj silnik 2. 2 lub 1. 5. Pamiętaj, na tym masz nauczyć się jeździć ! Fiai stilo to kolejny idealny kandydat na pierwszą furę. Psuje się tutaj elektryka, 1. 8 w benzynie więcej stoi niż jeździ i powoduje spore zdenerwowanie. Jednakże 1. 9 jpd to silnik nie do zdarcia. Wygląda nawet w porządku i cena jest niezwykle adekwatna do jakości. Zapłacimy za niego kilka tysięcy, a mamy nawet podgrzewane fotele. Volkssvagen golf IV. Tak, jest i on.

Niezwykle popularny wśród młodych kierowców golf, nie traci uznania, a wręcz przeciwnie. Jest to także bardzo dobry pojazd na pierwszy samochód dla świeżo upieczonego kierowcy. Bardzo toporny samochód, który da się naprawić nawet w przydomowym garażu, poznając przy tym budowę i dokładne działanie samochodu.

A to wiedza niezwykle przydatna. Jeżeli jednak, niepodoba nam się ten samochód, idealnym dla niego zamiennikiem, będzie Opel Astra G. Za 10 tysięcy, istnieje możliwość kupienia naprawdę bardzo dobrego egzemplarza, a i efekt wizualny samego samochodu jest zdecydowanie lepszy niż w poprzednich modelach. Nieco mniej atrakcyjnym, ale także i dobrym rozwiązaniem, będzie seat ibiza. Mamy kilka modeli do wybrania, wszystko zależnie od indywidualnych predyspozycji, no i oczywiście zasobności portfela – tego niestety nie ominiemy.

Wszystkie wyżej wymienione modele, możemy zakupić spokojnie poniżej 10 tysięcy złotych, w stosunkowo dobrym roczniku – poniżej 15 lat. Pierwszy samochód nie ma być nowy i elegancki. Pierwszy samochód ma nauczyć jazdy, ale i jego obsługi. Dlatego warto zdecydować się na coś niedrogiego, i niezbyt nowego, choć tutaj tez bez skrajności, co pozwoli nam na przyswojenie najpotrzebniejszej wiedzy i naukę jazdy. Po kilku latach, ze spokojnym sumieniem, będziemy mogli przerzucić się na coś zdecydowanie lepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *