Czego jeszcze nie wiesz o Pandzie?

Tego samochodu nie trzeba nikomu przedstawiać. Doskonale znany tym, którzy cenią wygodę i przestrzeń, ale także ekonomię jazdy oraz praktyczną technologię. O popularności świadczy również długa obecność na rynku motoryzacyjnym, a także fakt, że po naszych drogach porusza się już trzecia generacja tego modelu. Fiat Panda: auto rodzinne i niewielkie, ale czy tylko? Oto kilka interesujących ciekawostek o włoskim misiu.

Panda – razem z nami od niemal 40 lat

Pierwszy Fiat Panda wyjechał na europejskie drogi w roku 1980, a zatem niemal 40 lat temu. Od tego momentu udowadnia, że satysfakcjonująca jazda niewielkim, ekonomicznym i praktycznym samochodem jest możliwa. Pierwsza generacja pojazdu była produkowana aż do 2003 roku, stanowiąc świetną alternatywę dla innych samochodów klasy miejskiej. Swe zadanie znakomicie spełniała przede wszystkim jako auto rodzinne, niemal bezawaryjne, z dostatnią ilością miejsca i niewątpliwym wdziękiem.

Panda w wersji Cross – efekt WOW!

Przeobrażenia w branży motoryzacyjnej wymusiły na Fiacie zmianę w dotychczasowym podejściu do Pandy. Ta znakomicie sprawdzała się jako niewielkie auto miejskie, z czasem przestała jednak wystarczać tym, którzy za kółkiem poszukiwali czegoś więcej. Fiat nie zamierzał pozostać w tyle. Zaprezentował coś naprawdę wyjątkowego: Pandę 4×4, stylowy samochód off-roadowy o świeżym wyglądzie, świetnych rozwiązaniach technicznych i ogromnych możliwościach jezdnych. Okazało się, że to łagodne autko może być żądne przygód, dynamiczne i rozrywkowe.

Panda – auto produkowane w milionach

Włosi lubią chwalić się dokonaniami w branży motoryzacyjnej. Rynek do dziś ma się tam znakomicie. Dwa lata temu twórcy modelu szczycili się faktem wypuszczenia na drogi milionowego egzemplarza Pandy (produkowanej od 2011 roku trzeciej generacji modelu). To sukces godny pochwały, który zupełnie nie dziwi: w końcu Panda to jedno z najchętniej wybieranych aut miejskich, którymi jeździ się po prostu wyśmienicie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *