Ford Mustang GT recenzja, opinie

Ford Mustang GT

Ford Mustang to legenda. To klasa i uliczny mit. Prawie 51 lat temu trafił do nielicznych osób, głównie zdobiąc plakaty. Jego pojawienie się na ulicy oznaczało klasę samą w sobie. Z czasem Mustang stał się symbolem amerykańskiej motoryzacji. Sama zresztą nazwa nawiązuje do myśliwca z czasów II wojny światowej.

Stąd też symbol konia wyścigowego, będący logiem marki. I wreszcie, ostateczną decyzją koncernu Ford, ten model trafił na rynek ogólnodostępny. Teraz marzenie każdego kierowcy może stać się rzeczywistością. Szczególnie, że pośród innych sportowych aut, kwota którą podali twórcy nie należy do najwyższych.

Pierwsze debiuty Mustanga wypadły na rok 2013 i od tej pory powstało już kilka modeli, jednak najnowszy jest oryginalnym zamysłem twórców, na którzy fani czekali od lat. Kiedy ogłoszono ową produkcję, informacja ta obiegła cały świat motoryzacji i ucieszyła tysiące kierowców.

Przecież nie codziennie dowiadujemy się, że auto naszych snów może stać u nas w garażu. Powstają odmienne modele silników, które dostosowane są do klientów. Masz możliwość wyboru silnika 2. 3 EcoBoost, który wprawia w zachwyt wielu miłośników czterech kółek. Generuje on 317 kilometrów, mierząc przy tym największy moment obrotowy jako 432 Nm. Jest także dostępny model GT z pięciolitrowym silnikiem V8.

Jest to droższa opcja i upodabniająca się do innych samochodów sportowych. Imponuje także wyższymi wynikami, gdzie dla porównania generuje on 421 kilometrów, przy imponującym momencie obrotowym – 530 niutonometrów. Niezależnie jednak od koloru, części, czy nawet silnika jest to auto doskonałe do profesjonalnej jazdy.

Projektanci wiernie starali się oddać ducha klasycznych modeli Forda, wprowadzając jednak liczne modernizacje, które nawiązują do ówczesnego postępu technologicznego. Jeżeli chociaż raz widzieliście model Mustanga, bez problemu zapadnie on wam w pamięć. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych samochodów.

Klasycznie krótki tył i wydłużona maska z wygładzonymi bokami. Nie przypadkowo można porównać samochód do torpedy. Najnowsze modele Mustanga, według doniesień twórców są zdecydowanie lżejsze, ale także przestronniejsze, aby zapewnić komfort i wygodę jazdy użytkownikom.

Ford Mustang jest samochodem idealnym na długie podróże oraz rozwiązaniem dla miłośników motoryzacji. Zdecydowanie grzechem jest używanie go wyłącznie do miejskich rajdów, ponieważ świetnie i ergonomicznie sprawdza się na długich trasach. Cały projekt Mustanga jest wielkim ukłonem w stronę fanów, zawierających mnóstwo elementów odnoszących się do przeszłości, ale także jest krokiem naprzód w stronę lepszej przyszłości kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *