Jak kupić DOBRE używane auto?

Jak kupić DOBRE używane auto

Próba zakupienia używanego samochodu bez odpowiedniej wiedzy ani przygotowania może zakończyć się dla nas prawdziwą katastrofą, której niestety, ale nie będzie się dało naprawić. Nieuczciwi handlarze wręcz czekają na takie osoby, zacierając przy tym ręce. Jak zatem przygotować się do takiego zakupu?

Co należy wiedzieć? Czego się wystrzegać? Poniżej kilka rad, które na pewno pomogą Wam podczas kupowania używanego samochodu i dzięki którym, dowiecie się, jak kupić DOBRY samochód używany. A to przecież cel każdego kupującego, czyli pewnie i Twój jeśli czytasz ten artykuł.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest określenie budżetu jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel oraz nakreślenie tego, do czego właściwie będzie nam służył zakupiony pojazd, a co za tym idzie, jakie cechy powinien posiadać, a jakich na pewno nie może mieć.

Kiedy już to zrobimy, kolejnym ważnym krokiem, będzie zdecydowanie czy chcemy kupić samochód poza granicami kraju, czy ograniczymy się jedynie do jego terenu. Ta odpowiedź przyjdzie wraz z przeglądaniem ogłoszeń w sieci.
Warto zdecydować się na zakupienie samochodu od indywidualnego sprzedawcy- Ci profesjonalni często zatajają prawdziwą historię pojazdu, co może mieć przykre konsekwencje dla nas w przyszłości.

Niestety, ale to się zdarza. Trzeba mieć ten fakt zatem na uwadze. Przed zakupem samochodu, zwłaszcza tego, po który pojedziemy daleko, powinniśmy zebrać o nim jak największą ilość informacji, tak, aby nie było przykrych niespodzianek na miejscu i abyśmy nie kupili go od niechcenia, tylko dlatego, że już przyjechaliśmy taki kawał.

Kiedy już przyjechaliśmy, warto zrobić dokładne oględziny naszego pojazdu. W tym przypadku wybieramy się do warsztatu, gdzie zrobi to profesjonalista, lub tez korzystamy z pomocy kogoś znajomego kto zna się na motoryzacji. Chyba, że sami posiadamy wystarczająco dużą wiedzę, wówczas jest to jak najbardziej zbędne.

Ważna jest także jazda próbna, którą obowiązkowo należy wykonać. Warto zabrać ze sobą dodatkowego pasażera, który skupi się na odgłosach jakie będzie wydawał pojazd, podczas kiedy my będziemy kierowali. Wiadomo, nie wszyscy mamy tak podzielną uwagę, aby robić jedno i drugie.

Kiedy zrobiliśmy już wszystko co opisano powyżej i nie zauważyliśmy nic niepokojącego… możemy zakupić pojazd. Jedno jest ważne. róbmy wszystko bez zbędnego pośpiechu, nie kupujmy pierwszego samochodu, obejrzyjmy kilka modeli zanim się zdecydujemy, poradźmy się znajomych, pójdźmy do mechanika. wówczas będziemy mieli gwarancję, że nie pożałujemy zakupu w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *