Jak kupić w Polsce samochód używany i nie wbić się na minę

Jak kupić w Polsce samochód używany

Wybór, weryfikacja oczekiwań z rzeczywistym stanem i wreszcie zakup używanego auta nie należy do zadań najprostszych i wymaga nieco zachodu i poświęcenia na to nico wolnego czasu. Takie szukanie dobrego auta z drugiej ręki jest nieco stresującym dla wielu zajęciem. Polski rynek aut używanych jest dość trudny i nie do końca uczciwy, a na potencjalnego kupującego czeka nie jedna pułapka.

Dlatego warto do tematu podejść ostrożnie i z rozwagą aby potem nie żałować pieniędzy wydanych na auto nie spełniające naszych oczekiwań czy takie które wymaga ogromnych nakładów finansowych by sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie mogło poruszać się po drogach. Dlatego do wyboru samochodu i późniejszej weryfikacji jego stanu należy się odpowiednio przygotować w najwygodniejszy dla nas sposób. Oto przepis jak można wybrać auto w prosty i bezstresowy sposób tak, by później nie żałować dokonanego pochopnie zakupu.

1. W pierwszej kolejności należy określić budżet jakim dysponujemy przy zakupie auta z drugiej ręki. Bardzo ważne są nasze potrzeby i oczekiwania. Dopiero gdy to wszystko bardzo konkretnie sobie już zaplanujemy ( wszystko dla pamięci można zapisać sobie na kartce) możemy przystąpić do przeglądania wszystkich ofert aut, wybierając i analizując jedynie te, które spełniają wybrane przez nas kryteria.

2. Warto zastanowić się także, jaki silnik będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Benzynowy, LPG a może olej napędowy? Wszystko zależy nie tylko od naszych osobistych preferencji, ale również od budżetu miesięcznego jaki możemy przeznaczyć na utrzymanie samochodu czy też rodzaju dróg po jakich najczęściej będziemy się poruszać.

3. Wybór odpowiedniego auta wymaga dość dużo czasu, dlatego też od razu należy określić czy auto kupujemy w Polsce czy szukamy go na zagranicznych portalach zlecając jego sprowadzenie jakiemuś polskiemu handlarzowi ( opcja pierwsza dla wielu wydaje się być najrozsądniejszą).

4. Wśród dobrych i uczciwych handlarzy panuje jedna, złota zasada ”daleko można jechać tylko po to auto, o który zdalnie udało się dowiedzieć możliwie jak najwięcej najistotniejszych dla kupującego szczegółów”.

5. Przy podjęciu decyzji o zakupu danego auta jednak najbardziej kluczowe dla podjęcia decyzji są jego dokładne oględziny. Jeśli nie znamy się zbytnio na motoryzacji warto i pomoc poprosić osobę obeznaną w dużym stopniu z tematem, z całą pewnością okaże się nam bardzo pomocna. Jeszcze jednym, dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę z handlarzem w zaufanym warsztacie samochodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *