Jak zaślepić zawór EGR

zawór EGR

Problemy z zaworem EGR, dotyczą praktycznie każdego samochodu, bez względu na jego markę, czy też paliwo jakie się w nim stosuje. Ponadto, usterka ta, spotykana jest niezwykle często. Zawór EGR, należy wymienić wówczas kiedy zauważymy, że nasz samochód zużywa więcej paliwa lub też gaśnie on przy wciskaniu sprzęgła lub dojeżdżania do świateł, a tym samym zwalniania. Jak odpowiednio zająć się tym zaworem?

Nalezy wiedzieć, że w każdym samochodzie, zawór ten umiejscowiony będzie w nieco innym miejscu. Należy się w tym wcześniej zapoznać. Kiedy już go zlokalizujemy, należy odpiąć kostkę z kablami do elektromagnesu, a następnie odkręcić dolny dolot. Kiedy będziemy to robili, należy dopilnować tego, aby żaden element nie wpadł do komory silnika bo to może mieć spore konsekwencje – nawet remont silnika, który do najtańszych z pewnością należał nie będzie. Kiedy odkręcimy śruby całkowicie, należny zdemontować zawór, inaczej, po prostu go wyjąć.

W miejscu naszego zaworu, przed naszymi oczami, pojawią się kanały. Będą one niezwykle brudne, więc należy je wyczyścić – do tego okazuje się przydatny odkurzacz. Odkręcamy elektromagnes. Zawór czyścimy benzyną ekstrakcyjną, powtarzając czynność odpowiednią ilość razy, aż do uzyskania czystości. Kiedy już to zrobimy i czynności zostaną zakończone, należy wmontować zawór z powrotem do naszego pojazdu, powtarzając te same czynności, z tym, że w kolejności dla nas odwrotnej.

Kiedy już wyczyścimy nasz zawór EGR oraz go zamontujemy, wskazane jest, aby wykonać jazdę próbną naszym samochodem. Zalecana jest nawet jazda dłuższa niż kilkunastominutowa, aby sprawdzić czy wszystko działa jak należy.

Warto tez odpiąć akumulator, przynajmniej na kilka minut. Wówczas nastąpi odpowiednie przyzwyczajenie sie sterowników do nowych warunków pracy jakie nadaliśmy. Jest to czynność, której należy przestrzegać.
Problemy jakie wywołuje zabrudzony zawór EGR, występują bardzo często i są znane praktycznie każdemu mechanikowi i osobie, która ma jakiekolwiek pojęcie o motoryzacji.

Wiedza oni zatem też, że nie należy ich lekceważyć, gdyż skutki takiego zachowania, mogą być niezwykle dla nas nieprzyjemne. Kiedy więc zauważymy jakiekolwiek objawy wskazujące na to, że pora na czyszczenie zaworu – trzeba to niezwłocznie zrobić. Jesli nie potrafimy sami, to udajmy się do profesjonalnego mechanika, który zrobi to za nas. Ważnym jest, aby nie bagatelizować występującego problemu. Szybko możemy się przekonać, że nie warto tego robić – wystarczy zajrzeć do sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *