Kiedy i dlaczego powinno wymienić się opony na zimowe

samochód zimą

Jedni mówią, że to zależy od temperatury powietrza. Inni, że od daty w kalendarzu. Jeszcze inni – że od tego, czy drogi są już białe czy jeszcze czarne.

Kiedy więc konkretnie powinno się wybrać do serwisu w celu zmiany opon z letnich na zimowe? I dlaczego taka czynność to wręcz konieczność? O tym – już za chwilę.

Kiedy warto zmienić opony w samochodzie

Wiele osób uważa, że powinniśmy się wybrać do serwisu i zmienić opony dopiero wtedy, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej plus siedmiu stopni Celsjusza. Motywują to tym, że w takich warunkach mieszanka, z której standardowo wykonuje się opony letnie, zaczyna twardnieć, co znacznie obniża poziom ich właściwości jezdnych.

Inni z kolei twierdzą, że rozsądnym momentem na bezproblemowe przeprowadzenie tej operacji są pierwsze dni października. Jeszcze inni, że ostatecznym terminem, przed którym warto dokonać zmiany opon, jest pierwszy listopada.

Biorąc pod uwagę wszystkie te informacje, można stwierdzić, że w naszym klimacie tym miesiącem, w którym powinniśmy się powoli rozglądać za oponami oraz za serwisem, który zajmuje się wymianą ogumienia – jest październik.

Continental_Uniroyal

Czy warto wcześniej wymienić opony na zimowe?

Zmieniając opony letnie na zimowe zbyt wcześnie, narażamy je na przyspieszone zużycie. Ma ono miejsce wtedy, gdy powierzchnia „zimówek” ma kontakt z typowo letnim podłożem. Zmieniając je z kolei zbyt późno, kiedy drogi są już pokryte warstwą białego puchu, bierzemy na siebie zwiększone ryzyko kolizji.

Dlaczego warto zmienić opony w serwisie, a nie samemu?

Chociażby dlatego, że zostaną tam prawidłowo napompowane do poziomu, który jest zalecany dla naszego modelu samochodu. Druga sprawa – po wymianie opon, nasze koła zostaną również profesjonalnie wyważone. Dzięki temu wyraźnie wzrośnie nasz poziom bezpieczeństwa na drodze. To wystarczający argument za tym, by nie wykonywać tych czynności samodzielnie.

Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

Mówiąc najbardziej obrazowo: żeby samemu przeżyć i dać przeżyć innym. Zmieniając zawczasu opony letnie na zimowe, na przykład na Uniroyal MS plus 77, zmniejszamy u siebie poziom stresu. Zyskujemy pewność, że w niekorzystnych zimowych warunkach poradzimy sobie na drodze bez trudu. I jeszcze jedno. Jeżdżąc bezpiecznie, pośrednio sami będziemy zapewniać bezpieczeństwo innym. Tak właśnie postępują ludzie rozsądni i odpowiedzialni.

Dlaczego warto wybrać opony Uniroyal MS plus 77?

Ponieważ zapewniają doskonałą stabilność na zimnych nawierzchniach, zarówno mokrych, jak i suchych. Wykonane są z nowej mieszanki z dodatkiem krzemionki. Dzięki temu lepiej przywierają do powierzchni, co przekłada się na wzrost przyczepności.

Warto wspomnieć również o ich specjalnym, jodełkowym bieżniku z szerokimi, otwartymi kanałami. Ten unikalny wzór pozwala na skuteczne odprowadzanie wody, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. A wysoka przyczepność to gwarancja pełnej kontroli nad pojazdem i mniejszego ryzyka wystąpienia aquaplaningu.

Uwaga, konkurs!

Zasady: Kup opony zimowe Uniroyal. Zarejestruj paragon na stronie zimazuniroyal.pl i odpowiedz na znajdujące się tam pytanie.

Nagrody: dla każdego podwójny bilet do Multikina, a raz w tygodniu wybierana jest osoba, która otrzymuje zwrot gotówki za opony.

Czas trwania konkursu: od 14.10.2019 r. do 24.11.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *