Kupno samochodu za gotówkę jest dobrym pomysłem

Skoda
Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Wymagania ludzi od ich pojazdów zmieniają się w czasie. To, czego potrzebujesz od samochodu w momencie zakupu, może się zmienić po pewnym czasie. Mogą to być względy rodzinne, a może i problemy. Im starszy samochód się staje, tym bardziej jego wartość się obniża. Sprawdź oryginalne części Opel

Oto powody, dla których kupno samochodu za gotówkę jest dobrym pomysłem.

Zapraszamy do lektury:

1. Możesz uzyskać zniżki

Jeśli jesteś w stanie zaoferować całą kwotę za jednym razem, dilerzy mogą dać ci zniżkę w dowód wdzięczności. Bardziej prawdopodobne jest też, że dadzą lepszą ofertę, aby natychmiast zabezpieczyć całą gotówkę. Być może będziesz musiał dokonać wyboru pomiędzy rabatem (zniżka na cenę) a finansowaniem bez odsetek.

2. Co jest najważniejsze dla Ciebie?

Zmusza cię to do oceny tego, co jest dla ciebie najważniejsze. Nie dostaniesz tak ładnego samochodu płacąc gotówką. Ale to zmusza cię do zastanowienia się, jak ważny jest dla ciebie samochód. Jak ważne jest to w porównaniu z wyborem między samochodem a wyjściem z zadłużenia na karcie kredytowej, oszczędzaniem na emeryturę, czy płaceniem za szkołę dla dzieci?

3. Nie będziesz miał miesięcznych płatności.

Jeśli zapłacisz od razu po zakupie samochodu, nie będziesz się musiał martwić o comiesięczne płatności.

Zobacz też -> oryginalne części Skoda

4. Unikasz płacenia odsetek

Jest to oczywiście zupełnie oczywiste, ale warto to powtórzyć. Jeśli nie sfinansujesz swojego zakupu, nie będziesz płacił żadnych odsetek. Jak bardzo jest to ważne? Jeśli pożyczysz 32 000 złotych na pięć lat po 6%, będziesz miał spłatę w wysokości 618,65 złotych miesięcznie. Oznacza to, że zapłacisz w sumie 5 118,98 złotych odsetek przez cały okres trwania pożyczki.

5. Oszczędzisz pieniądze

Ogólnie rzecz biorąc, zaoszczędzisz pieniądze kupując samochód za gotówkę. Nie tylko unikniesz płacenia odsetek od miesięcznych płatności, ale również skorzystasz z powyższych korzyści.

Kiedy możesz mieć większą siłę negocjacyjną, a także uzyskać zniżki, zaoszczędzisz znaczną ilość pieniędzy w porównaniu z finansowaniem zakupu ratami lub leasingiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *