Lexus RX450h recenzja

Lexus RX450h

Chociaż obecnie na rynku dominuje rozwiązanie silnikowe typu Diesel, częściej i chętniej twórcy wkładają pod maskę rozwiązania hybrydowe. Ze względów reklamowych, a także ekologicznych. Powoli także staje się to częstszy wybór kierowców, ze względu na praktyczność i dobre parametry pojazdów. Dodatkowo cała marka cieszy się ogromną popularnością w Polsce, gdzie jest sprzedawana znacząca ilość różnych modeli. Koncern Lexusa zaprezentował SUV-a RX450H, którego osiągi robią niemałe wrażenie.

Firma deklaruje również podczas reklamy tej wersji, że jej priorytetem i przyszłością zostaną właśnie napędy hybrydowe, które być może zdominują rynek. Jest to kolejny krok w przyszłość, w który warto zainwestować swoje pieniądze. Duże rozmiary auta sprawiają wrażenie solidności oraz dają poczucie bezpieczeństwa w poruszaniu się na drodze. Długość mierzy do 5 metrów, przy prawie dwumetrowej szerokości.

Komfort przestrzenny i swobodę ruchu zapewnia ponad półtorametrowa wysokość pojazdu, która z pewnością przypadnie do gustu wielu kierowcom, a także ich pasażerom. Zwłaszcza, że wykończenie wnętrza jest bezbłędne i zapewnia niespotykaną wygodę podczas siedzenia na fotelach. Bardzo dziwi nieduży bagażnik umieszczony w SUV-ie, co jest znacznym minusem przy innych modelach tego typu. Łączna moc napędowa auta wynosi 313 kilometrów, przez co osiąga 100 kilometrów na godzinę w mniej niż 8 sekund.

RX450h oferuje dwa modele jazdy – sportowy i ekonomiczny. W tym drugim samochód gorzej wypada w testach pomiarowych, jednak wynagradza to mniejsze spalanie i zachowanie oszczędności kierowców. Producenci zapewniają, że na 100 km/h spala on 5, 6 litrów. I nawet jeśli wasza jazda przekroczy podawane szacowanie, to i tak pozostaje to tańszym rozwiązaniem, niż gdyby w samochodzie zastosowano napęd benzynowy.

Napęd zastosowany jest na wszystkie koła, ale nie w jego mechanicznej wersji. Tutaj pokuszono się o zastosowanie elektronicznego rozwiązania. Zapewnia to jeszcze większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Najwyższy plus korzystania z tego rozwiązania technologicznego mogą odczuć osoby, które poruszają się w środowisku miejskim i korzystają z trybu ekonomicznego. Tryb sportowy przy długich trasach jest wyjątkowo kosztowny. Podczas jazdy wyróżnia się dobra dynamiką oraz przyjaznym tłumieniem nierówności na drogach. Cała konstrukcja samochodu zapewnia doskonałą stabilność, która korzystnie wypada podczas jazdy nawet przy ostrych łukach i zakrętach. Gwarantuje to czerpanie całkowitego komfortu z jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *