Mercedes CLA 200 recenzja, opinie

Mercedes CLA 200

Mercedes bardzo często zaskakuje swoimi nowymi projektami. Nie inaczej było w przypadku CLA 200, który od początku skupiał na sobie największą uwagę. Głównie ze względu na widowiskowość i prezentację jaką może szczycić się najnowszy samochód. Zdecydowanie podróżujący kierowca, przyciągnie niemałą uwagę na ulicy i wprawi w zachwyt innych miłośników motoryzacji. Dotychczasowe opinie porównują tą wersję do drapieżnika.

Nie ma w tym nic dziwnego – karoseria z licznymi ostrymi wybrzuszeniami i przetłoczeniami. Oryginalności dodają również stylowe wyloty umieszczone na przednim zderzaku. Zgodnie z doniesieniami producentów, nowy Mercedes może pochwalić się jednym z najniższych czynników oporu powietrza. Wszystko dzięki mocno opadającej linii dachowej, która zgrabnie łączy się z tyłem samochodu. W ten sposób optycznie widzimy zaokrąglenia, usuwające wszelką kanciastość samochodu.

Niestety może to przyprawić dyskomfort dla pasażerów znajdujących się z tyłu pojazdu, nie tyle podczas siedzenia, co podczas wchodzenia i wychodzenia z auta. Mimo to, śmiało można porównać go do pocisku, który niewzruszony podąża wyznaczoną drogą. Równie okazale prezentuje się wnętrze samochodu, gdzie dominuje czerń oraz grafit. Wszystko to dodaje tylko mrocznego stylu karoserii. Ponadto podświetlenia zainstalowane w środku idealnie komponują się z całym obiciem. Czterodrzwiowy samochód idealnie wpasowuje się w klimat filmów akcji, gdzie możecie poczuć się jak najprawdziwsi agenci. Jednak sam wygląd to nie wszystko. Pod maską kryje się silnik 1. 6T o mocy 156 kilometrów.

Chociaż nie zapowiada się to obiecująco, pojazd ten prowadzi się wyjątkowo dobrze i dynamicznie. I co najważniejsze nie pali więcej niż 10 litrów na 100 km/h w mieście, a prawie o połowę mniej podczas dłuższych tras. W samochodzie jest również zainstalowana przekładnia automatyczna, która zawiera w sobie dwa tryby: sportowy i ekonomiczny. Działa ona płynnie i sprawnie, przez co nie umniejsza komfortu podczas jazdy.

Dopracowany jest tutaj układ kierowniczy, który przez swoją precyzyjność daję możliwość płynnego pokonywania zakrętów. I chociaż część mechaniczna samochodu jest dobra, ewidentnie twórcy skupili się na walorach estetycznych. Głównym celem nowego Mercedesa miało być wzbudzenie zachwytu i zainteresowania przez jego oryginalny design i stylowe wykończenia. Projektanci tym razem nie przyłożyli się do części technicznej. Mimo wszystko można przy tym samochodzie czerpać przyjemność również z jazdy, jednak osiągi nie są tak wysokie jak u konkurentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *