Mercedes W124 recenzja
Mercedes W124 pomimo faktu, iż ostatni model zjechał z taśmy już kilka lat temu, auta te w dalszym ciągu sa rozpoznawalne i cieszą się wielkim uznaniem miłośników motoryzacji. I tu nie chodzi wcale o ekstrawaganckie kształty, nowatorski rozwiązania techniczne czy ponadprzeciętne osiągi.
Największą wartością Mercedesa W124 jest przede wszystkim jego solidność i trwałość. Wielu kierowców kusi się nawet na stwierdzenie, że obecnie tak trwałe i niezawodne auta już nie są produkowane. Jako że produkcja aut zakończona została dość dawno, niestety ciężko znaleźć Mercedesa W124 w bardzo dobrym, nienagannym stanie.
Jeśli jednak uda się znaleźć prawdziwą perełkę, koszt utrzymania takiego auta i jego części wymiennych okaże się być zadziwiająco niski. Te auto to naprawdę ( pomimo jego wieku) świetna inwestycja na co najmniej kilka lat. Poza oczywistą bardzo solidną konstrukcją, kolejnym argumentem przemawiającym na wyższości tego auta ponad wszystkimi innymi z całą pewnością jest duży wybór nadwozi i wersji silnikowych.
Najpierw zadebiutował sedan (pod koniec roku 1984), miesiąc później w sprzedaży pojawiło się kombi, następnie w 1987 r. coupe, a na samym końcu długo wyczekiwany kabriolet (1991 r.). Warto jeszcze dodać, że w latach 1989-94 w ofercie figurowała wersja Lang z przedłużonym rozstawem osi, dodatkową parą drzwi i 6- lub 7-miejscowym wnętrzem.
Auto stanowiło swoistą wizytówkę komfortu i luksusu, dlatego dedykowane było grupie najzamożniejszych klientów. Najchętniej kupowanym autem był sedan.
Szacuje się, że w czasie całej produkcji koncern sprzedał ponad dwa miliony tych aut. Mercedes W124 nie jest jednak całkowicie pozbawiony wad. Największym mankamentem tego samochodu, szczególnie pierwszych wersji jest naprawdę bardzo ubogie i minimalistyczne wyposażenie wnętrz. Zwykły golas z korbką w drzwiach.
Późniejsze wersje co prawda zostały nieco wzbogacone pod względem wyposażenia, jednak powodów do zachwytów niestety nie ma. Jest przyzwoicie i standardowo.
W przypadku Mercedesa W124 zdecydowanie lepiej wybierać modele wyposażone w silnik benzynowy.
Być może jest on nieco droższy w utrzymaniu niż diesel, jednak auta z dieslem bardzo często są tak już zajeżdżone, że praktycznie nie będziemy mieli pożytku z jego posiadania. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie tego auta, warto dokładnie przeanalizować stan pod maską, nawet pomimo tego, że Mercedes W124 jest jednym z najtrwalszych aut produkowanych w ostatnich dziesięcioleciach.
Wzorowe zabezpieczenie przed korozją, wysoka jakość wykończenia, niezniszczalne silniki czy zawieszenie, któremu nie straszne nawet polskie drogi. To właśnie sprawia, że to auto znacznie wyprzeda nawet bardzo nowoczesne modele.