Motoryzacyjne gadżety z Aliexpress

Aliexpress logo

W serwisach internetowych można odnaleźć całą masę różnorodnych gadżetów samochodowych mających za zadanie zwiększyć komfort prowadzenia pojazdu lub po prostu upiększyć samochód. Niestety, nie wszystkie oferowane gadżety są w Polsce legalne (np. kolorowe folie na reflektory zmieniające barwę świateł). Istnieją jednak pewne, w pełni legalne, dodatki, które można bezproblemowo kupić w Internecie, a które mogą się przydać podczas podróży własnymi czterema kółkami.

Jednym z przydatnych gadżetów jest klips na okulary. Dzięki niemu kierowcy mający problemy ze wzrokiem lub też osoby używające okularów przeciwsłonecznych nie będą miały problemów ze znalezieniem okularów podczas jazdy. Wystarczy zamontować klips w samochodzie pod ręką – tak aby nie przeszkadzał w prowadzeniu pojazdu, ale jednocześnie pozostawał w zasięgu. Dzięki temu kierowca zawsze będzie widział gdzie jego okulary są i zawsze będzie mógł z łatwością po nie sięgnąć. Na podobnej zasadzie działa specjalny schowek na okulary nad drzwiami kierowcy zamiast uchwytu, z tym że klips można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu.

Innym przydatnym gadżetem są specjalne bumpery montowane na drzwiach samochodu. Przydadzą się one przede wszystkim tym osobom, które często parkują w bardzo ciasnych miejscach np. na osiedlowych parkingach. Dzięki owemu specjalnemu, gumowemu „zderzakowi” można uniknąć uszkodzenia drzwi przy uderzeniu nimi w latarnię czy inny samochód podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu. Pozwalają one zatem uniknąć niewielkich uszkodzeń.

Kolejnym gadżetem ułatwiającym życie jest specjalna przejściówka podpinana do zapalniczki w samochodzie. Pozwala ona na zwiększenie liczby podłączonych do prądu urządzeń, dzięki czemu można np. korzystać w nawigacji i ładować telefon komórkowy w tym samym momencie. Co ciekawe, istnieją urządzenia, które poza dodatkowymi gniazdami zapalniczki posiadają również gniazda USB, co znacząco ułatwia podpięcie większej liczby urządzeń do prądu.

Osoby chcące upiększyć swój samochód mogą zakupić specjalne tasiemki w różnorodnych kolorach, którymi obkleją różne elementy samochodu, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz, nadając swej maszynie bardziej sportowego wyglądu. Umiejętne dobranie koloru i odpowiednie przyozdobienie poprawi wygląd pojazdu, jednocześnie nie sprawiając wrażenia „taniego tuningu”.

Konkludując, pomimo iż w sieci oferowanych jest mnóstwo produktów, których zakup i zamontowanie w samochodzie w najlepszym razie naraża użytkownika na otrzymanie mandatu to, mimo wszystko, nie należy się zrażać. Istnieje bowiem całe mnóstwo przydatnych gadżetów, które mogą znacząco podnieść komfort jazdy i użytkowania samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *