Nowa generacja Forda Explorera od 2020 r. w Polsce

marka ford

Explorer to model produkowany przez Forda od 1990 r. Początkowo był to SUV klasy średniej, a następnie klasy wyższej. Produkcję szóstej generacji rozpoczęto w 2019 r. – w 2020 r. trafi ona do sprzedaży w Polsce.

Za co kierowcy cenią Forda Explorera? Przede wszystkim za umiejętność radzenia sobie w trudnym terenie, nowoczesny design, dużą moc oraz za trwałą konstrukcję. Nie bez powodu jest to jeden z najchętniej kupowanych SUV-ów na świecie, który zrobił zawrotną karierę – szczególnie na rynkach amerykańskich, w Europie jest to wciąż mniej popularny model Forda.

Nowy Explorer nie chce być zwykłym autem

Przystępując do prac nad najnowszą generacją Explorera, Ford postanowił mocno odejść od dotychczasowego wizerunku tego modelu, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. Nowy Explorer doskonale bowiem odzwierciedla aktualny design Forda z krótkim, dość wysoko osadzonym przodem i zgrabnie podciągniętą ku górze linią okien. Wersję ST, która niestety nie będzie dostępna na rynkach europejskich, wyposażono w 21-calowe alufelgi w kolorze czarnym oraz sportowe, skórzane fotele.

Nowy Explorer – co kryje się pod maską?

Explorer dostępny jest w następujących wersjach silnikowych: 2.3 Ecoboost (300 KM) oraz 3.0 Ecoboost (365 KM i 400 KM), a także jako hybryda wyposażona w silnik 3.3 o łącznej mocy 318 KM. Selektor trybu jazdy można wybrać bez względu na typ silnika. Eksperci z firmy Auto Plaza nadmieniają, iż hybrydowy Explorer został wyposażony w układ napędowy Typu Plug-in mającym na celu zwiększenie wydajności auta, ale bez uszczerbku na jego osiągach.

Wnętrze – wygoda i funkcjonalność

Nowy Explorer dostał m.in. dwustrefową klimatyzację, pakiet systemów bezpieczeństwa Co-Pilot360 i system multimedialny Sync 3. Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup Explorera Platinium, dostaną nie tylko skórzaną tapicerkę, ale także kierownicę i deskę rozdzielczą wykończoną skórą. Warto dodać, iż przy konstrukcji deski rozdzielczej projektanci wzorowali się na kubkach termicznych, co ma ułatwić korzystanie z poszczególnych jej funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *