Zalety zamawiania nowych części zamiennych samochodowych w porównaniu do oryginalnych

części zamienne

Niestety w naszych samochodach nie zawsze wszystko działa prawidłowo. Gdy mamy do czynienia z awarią trzeba wymienić pewne części samochodowe, aby doprowadzić pojazd do stanu pełnej sprawności. Najwięcej wątpliwości mamy w kwestii montowanych części. Wielu kierowców zastanawia się czy lepiej wybrać zamienniki czy może części oryginalne. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, jednakże za zamawianiem nowych części zamiennych przemawia wiele zalet. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej.

Zamawiane części on-line

Zanim jednak przejdziemy do zalet nowych zamienników warto zwrócić uwagę na to, gdzie kupujemy auto części. Zazwyczaj ich zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, który jako  konsument próbujemy jak najbardziej zminimalizować. W tym celu powstała alternatywa dla stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych, czyli sklepy internetowe. W celu przyciągnięcia jak największej ilości klientów właściciele sklepów on-line zmniejszają swoje ceny. Tanie części samochodowe działają na wyobraźnie kierowców. Utrzymanie samochodu w naszym kraju nie należy do tanich, tak więc każda oszczędność jest na wagę złota. Właściciele standardowych sklepów, w których możemy zakupić auto części starają się konkurować z ich internetowymi wersjami. Jest to jednak dosyć trudne. Z pewnością dużą zaletą zwykłych sklepów jest możliwość dokładnego obejrzenia produktu przed zakupem. Nie zapominajmy jednak o tym, że kupując produkt przez internet mamy prawo dokonania zwrotu w ciągu dwóch tygodni bez podania przyczyny. Ten punkt prawny zabezpiecza nas przez nieuczciwymi handlarzami. Jeżeli zakup nie jest szczególnie pilny to bardziej opłaca się zaoszczędzić i zakupić części on-line.

Zamienniki są tańsze

Wybierając pomiędzy nowymi częściami zamiennymi a oryginałami pierwszym co rzuca nam się w oczy jest cena produktów. Jeśli chodzi o oryginalne części to musimy pamiętać, że były one przeznaczone do montażu nowego fabrycznie samochodu. Najczęściej są one produkowane przez konkretnego producenta dla autoryzowanych stacji obsługi. Nie może więc nas dziwić fakt, że ich ceny są często bardzo wysokie. Kierowcy, którzy nie chcą wydawać astronomicznych kwot na utrzymanie pojazdu w dobrym stanie mogą zdecydować się na tańsze części samochodowe, w postaci zamienników. Polacy powszechnie uważają, że tego typu auto części są wykonane z materiałów gorszej jakości i po prostu szybciej się zużywają. Nie jest to jednak żadna prawidłowość. Producenci zamienników w większości oferują podzespoły wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Zdarzają się produkty, które są technicznie identyczne jak oryginały, a różni je tylko i wyłącznie oznakowanie i cena. Części zamienne mogą być nawet o połowę tańsze w stosunku do oryginałów z ASO. Ponadto, w żadnym stopniu nie odbiegają one jakością lub trwałością od elementów, które zostały wykorzystane w fabryce.

Szeroka dostępność

Tanie części samochodowe w postaci zamienników są szeroko dostępne na rynku. Może się jednak zdarzyć sytuacja, kiedy to w naszym stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym zabraknie zamienników dla naszego pojazdu. W tym celu zostały stworzone ich internetowe odpowiedniki z częściami on-line. Zamawiając zamienniki w sieci mamy bardzo szeroki wybór. Możemy w nich wręcz przebierać, a najbardziej charakterystyczną cechą jest ich szeroka dostępność. Sytuację, gdy twojej wymarzonej części zamiennej nie ma na stanie należą do rzadkości. Pamiętajmy jedynie o tym, aby zakupy robić u sprawdzonych dystrybutorów części samochodowych. Nie kupujmy produktów niewiadomego pochodzenia.

Wysoka jakość zamienników

Jak wspominaliśmy już wcześniej zamienniki mogą nie odbiegać jakościowo od oryginałów. Tylko skąd mamy wiedzieć, że produkt jest dobrze wykonany skoro widzimy go jedynie na ekranie komputera lub smartfonu? Właśnie w tym celu zostały stworzone kategorię zamienników. Pozwalają one wybrać część, która odpowiada nam stosunkiem jakości do ceny. Zamienniki sklasyfikowane najwyżej to części Premium. Od oryginalnych podzespołów z ASO różnią się one tylko brakiem logotypu konkretnej marki. No i oczywiście ceną, która jest znacznie korzystniejsza dla kupującego. Jeżeli zamiennik spełnia wszelkie normy i posiada niezbędne atesty to mamy pewność, że jest to część samochodowa wysokiej jakości i możemy śmiało zdecydować się na jego zakup. Niezależnie od tego jakiego elementu potrzebujemy, można znaleźć jego zamiennik w dobrej cenie. Może być to filtr powietrza, tarcze hamulcowe czy nawet przepływomierz. W sklepach internetowych znajdziemy ich szeroki wybór w dobrej cenie. To niskobudżetowe rozwiązanie zapewni nam bezpieczną i tanią eksploatację pojazdu. A o to przecież chodzi wszystkim kierowcom.części zamienne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *